Про підприємство

Після аварії на ЧАЕС у 1986 році інформаційним забезпеченням дій з її ліквідації (проведенням радіаційної розвідки) займалось Управління дозиметричного контролю (УДК) ВО «Комбінат».
Пізніше на його базі у 1996 році було створено Державне науково-виробниче підприємство регіонального моніторингу навколишнього середовища і дозиметричного контролю «РАДЕК» (ДНВП «РАДЕК»). Також, в той же час
на базі Науково-технічного центру (НТЦ) НВО «Прип’ять» було створено Державне
підприємство «Чорнобильський науково- технічний центр міжнародних досліджень» (ДП «ЧоНЦМД»).

У 2000 році на базі цих підприємств було створено Державне спеціалізоване науково-виробниче підприємство «Чорнобильський радіоекологічний центр» (ДСНВП «Екоцентр»), яке відповідно до наказу МНС України від 09.12.2010 № 1086 було реорганізовано шляхом приєднання до складу ДСП «Чорнобильський спецкомбінат».
Державне спеціалізоване підприємство «Екоцентр» створене в 2016 р. шляхом виділення із ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» Вимірювального центру.

Відтворити відео
Відтворити відео
Відтворити відео

Напрями діяльності

Радіаційно-екологічний моніторинг навколишнього природного середовища

Радіаційно-дозиметричний контроль

Експертна підтримка регулюючих органів, операторів сховищ та постачальників РАВ у сфері їх характеризації

Науково-аналітичні та дослідницькі роботи

Водоохоронна діяльність

Міжнародне співробітництво з провідними науковими світовими установами

Даний перелік напрямів діяльності не є вичерпним. Зокрема, підприємство працює зі зверненнями громадян, органів державної влади, підприємств та організацій з питань надання довідок та відомостей щодо участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; бере участь у реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та по виконанню комплексу заходів з питань спецроботи і військового обліку;  реалізує проекти, спрямовані на реабілітацію території зони відчуження тощо.
Усі види діяльності, які згідно із законодавством потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, здійснюються підприємством лише після їх отримання. 

Партнери

На виконання Указу Президента України № 512/2019 та відповідно до Стратегії розвитку зони відчуження на 2021 – 2030 рр. ініційовано створення на базі ДСП «Екоцентр» сучасної науково-інноваційної структури – «ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ХАБ».

Підприємство бере активну участь в організації і здійсненні міжнародного співробітництва в рамках програм та проєктів Європейського Союзу, МАГАТЕ, НАТО, а також координує зусилля окремих груп науковців із університетів, інститутів, лабораторій більшості держав Європи, Японії і США при проведенні науково-дослідних робіт в зоні відчуження.

Відгуки