Відділ експлуатації водоохороних споруд та систем

Для вивчення міграції радіонуклідів в ґрунтові і підземні води створена мережа контрольно-спостережних свердловин, яка складається з поодиноких та кущових свердловин.

Моніторинг ЗВ

Мінімізація виносу радіонуклідів з зони відчуження

Технічний супровід радіологічного моніторингу

Виконання заходів щодо пропуску повеней і паводків

Контроль та виміри рівнів води

Опис послуги

Всі роботи по утриманню свердловин в задовільному технічному стані виконуються в повному обсязі. При виконанні робіт використовуються бурові установки УГБ-1 ВС, УРБ-2,5, УАЗ, компресор, мотопомпа, електронасоси, мотокоси, бензопили.
З метою попередження забруднення ґрунтових та підземних вод через гирло свердловин чи затрубний простір , проводиться контрольний огляд свердловин, що вийшли з ладу і для подальшого використання не придатні та підлягають тампонажу. Виконання робіт передбачено програмою «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обовꞌязкового) відселення» (КПКВ 2408110).
З метою захисту підземних вод від радіологічного та бактеріологічного забруднення проводиться ліквідаційний тампонаж контрольно-спостережних свердловин . Також проводиться додаткова інвентаризація кількості та технічного стану колодязів в населених пунктах, знятих з обліку у зв’язку з відселенням жителів ЗБ(О)В після аварії на ЧАЕС, та проводиться ліквідаційний тампонаж покинутих колодязів. Роботи виконуються відповідно до наказу ДАЗВ від 04.10.2012 № 144. При виконанні робіт використовується автотранспорт, спецтехніка та задіяна бригада фахівців дільниці.

Відтворити відео

Етапи надання послуги

Етап 1

Опрацювання заявки на буріння свердловин/радіаційного стану водних споруд

Етап 1

Після отримання заявки бригада отримує координати місцевості та виїжджає на буріння свердлвини. При цьому обов'язково необхідно перевірити справність приладів.

Етап 2

Виконання робіт на місцевості

Етап 2

В залежності від потреби, бригада проводить процес буріння свердловини/контролю стану водних споруд, дотримуючись встановлених норм та техніки безпеки. Обов'язково вказується час та місце виконання робіт.

Етап 3

Отримання та обробка результатів

Етап 3

За допомогою спеціальних приладів здійснюється оцінка радіаційного стану водних споруд/свердловин. Обробка результатів займає зовсім небагато часу, а кінцеві показники фіксуються в базі.

Фото роботи ВЕВСС

Замовити послугу

Контакти